Jarní Bahno 2. závod – K. Vary, Tři Kříže, 30.3.2013

logo_zavodu_2013_jaro

Pokračování XC seriálu jarní Bahno 2013, se uskutečnilo tuto sobotu na okruhu Tři kříže. Co se počasí týká, ani tento týden se ovšem žádné jaro nekonalo. Ze čtvrtka na pátek nasněžilo a trať byla opět bílá a nechyběl ani led. Pořadatele se proto rozhodli, vynechat nebezpečný strmý sjezd od Gogolovy chaty dolů a zkrátili závodní okruh o 1km. Celý okruhu měřil pouze 4,2km, ale zato převýšení bylo značných 211 m.  Oproti minulému týdnu vylezla alespoň teplota do kladných čísel (4-6°C) a nehrozilo tak zamrzání bahna na kole.  Tolik fakta a nyní k trati.

Start okruhu byl před chatou U Tří křížů. Startovalo se do kopce směrem na vyhlídku Tři kříže. Nejprve se stoupalo po asfaltu. Kousek za vyhlídkou se sjelo z asfaltu na pěšinu pokrytou mokrým sněhem a pokračovalo se náročným výšlapem k Ottově výšině. Konec stoupání signalizoval Ottův sloup na 602 m vysokém vrcholu. Odtud se vjíždělo do hodně strmého bahnitého sjezdu v mokrém lupení směřujícím na chatu v sedle. Trať pokračovala sjezdem na rozcestí pod Goethovou Rozhlednou, kde se uhnulo vlevo a kolem Gogolovo chaty se stoupalo až ke Goethově vyhlídce. Ta byla se svými 648m nejvyšším bodem okruhu. Dolů se jelo strmým ledovým sjezdem křižujícím serpentýny na žluté TZ. Tato část trati byla nejzrádnější, protože pod sněhem byl často schovaný led. Brždění před zatáčkami tak byla vždy sázka do loterie. Jelo se zpět na rozcestí pod Goethovou Rozhlednou a dál se pokračovalo dlouhým sjezdem po Turgeněvovo stezce. Na té je nespočet přírodních odvodňovacích koryt, která jsou na projíždění celkem hluboká a jejich skákání na sněhu také není žádná výhra. Sklesalo se až k altánu Panorama a po průjezdu parádním tunýlkem v zatáčce se začalo zase stoupat zpět na rozcestí pod Třemi kříži. Tím byl okruh uzavřen. Tolik k trati a nyní k průběhu závodu.

Start mé kategorie byl opět ve 14:30. Startovali jsme dohromady 3 kategorie, Elite, Muži a Masters 1.  Hned po startu se jelo do kopce vysoké tempo. Nechtěl jsem přepálit začátek a tak jsem se  docela propadl. Po chvilce namáhavého stoupání tempo vadlo a tak jsem pár závodníků do Ottovi výšiny předjel. Do prvního strmého sjezdu jsem se dostal  se skupinkou, která jela celkem pomalu. Ve stoupání ke Goethově vyhlídce jsem  získával zpět ztracené pozice při startu. Přišel dlouhý ledový sjezd z vyhlídky. Ten jsem jezdil hodně opatrně a soupeři, kteří byli ochotni jít do většího rizika zde získávali. Ve druhém kole se už tolik nepředjíždělo. Ve třetím kole se stoupání už docela zajídalo. No a ve čtvrtém to už bylo o odhodlání. Cílem jsem projel v čase 1:13:30 na 4 místě v kategorii Masters 1.

Celkově shrtunoto. Krátká a náročná trať plná ledu,  sněhu a bahna dokonale prověřila všechny závodníky. Pořadatelé připravili opět pěkný okruh za což jim nezbývá než poděkovat. Příští týden, seriál pokračuje okruhem letní kino. Tam prý již teplota bude skutečně jarní a možná dokonce i letní :) .

 

Vložit komentář

Aktuálně
příští trénink 04.10.2022

19.2.2022 - RADOUŠOVO BLOUDĚNÍ 2022
Sponzoři
Archiv
Fotografie dne
Předpověď počasí
Kalendář
Září  2022
Po Út St Čt So Ne
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
Anketa
TOPlist