S ČT sport až na vrchol – Lipno

Tak jsme s přítelkyní Lůcou vyrazili na reality show, která se tentokrát konala na Lipně. Na vrchol jsme sice nedosáhli, ale i tak to bylo fajn.

Program akce s ČT sport na vrchol je rozdělen do dvou částí. První část, kvalifikace, každý má neomezený počet pokusů na zajetí co nejlepšího výsledku. Do finále pak postupuje prvních pět nejrychlejších. Zde se jede pouze jedna jízda. Podle našeho plánu jsme si projeli trasu turistickým tempem s cílem zjistit, co nás čeká za záludnosti. Poté zajet naostro kvalifikaci v čase, který by zajišťoval postup do finále, a pokud možno, neutavit si u toho nohy.

Trasa byla dlouhá cca 1,5km a všichni účastníci bojovali samostatně proti chronometru. Pravda, oproti maratónům spíše krátký sprint. O to víc, jak se později ukázalo, každé malé zaváhání na trati se projevilo na celkovém čase. Startovalo se z lesa, po 20 metrech následovala pravotočivá vracečka o 180° a další rovinka. Dále táhlý výjezd cestou prošpikovanou vysokými kořeny, následně singl mezi stromy a sjezd s velkým žlabem napříč cestou. Z lesa se vyjelo do areálu a stoupalo se zhruba 200m do kopce po sjezdovce a na závěr sjezd po šotolinovém hadovi pod lanovkou do cíle. Po první čisté jízdě si Lůca vyjela 4. nejlepší čas. Já se dostal na 3. pozici. Avšak do 14. hodin, kdy končila kvalifikace, zbývalo ještě něco přes hodinu a půl a my netrpělivě sledovali průběžné výsledky. Půl hodinu před koncem kvalifikace Lůca stále držela postupové místo a já se posunul o příčku níž. Po chvíli už jsem byl na pozici páté a rozhodl jsem se pro sichr zajet časovku ještě jednou. Do finále jsme prošli oba. Lůca na 4. místě a já na děleném 4. jelikož se mi povedlo zajet na desetinu stejný čas s jedním borcem. Další sprint mi ubral něco ze sil, ale zase jsem si zlepšil techniku na trase, ale v tom tempu, kdy má člověk černo před očima, si moc poznatků neodnese.

Na finále jsme všichni dostali dresy v barvách ČT. Pod startovním obloukem už na nás čekal dvojnásobný mistr světa v biketrialu Pepa Dressler a dal nám pár rad. Těsně před startem ještě přidal na nervozitě rozhovor s Jirkou Rejmanem. Dostal jsem polibek pro štěstí a vydal se na trasu. Jet pořád naplno a stále technicky čistě. V prvním kopci jsem objížděl kořeny a snažil jsem se neutavit. Po sjezdu následovalo poslední stoupání a tady jsme tvrdil muziku co to jen šlo. Vystoupal jsem na vrchol, zařadil největší placku a korytem sjížděl do cíle. Jako bonus každý hned po dojezdu dělal rozhovor. Nikdo pořádně nechytil dech a ještě měl hned kloudně odpovídat na kameru. Po dojezdu jsem se vydal na start podpořit Lucku. Na startu to napálila, až tím oslnila oba moderátory. Přejel jsem do areálu a čekal na ní. Po chvíli už stoupala do kopce, ale bylo na ní vidět, že už je hodně prošitá. Ve sjezdu už to pustila a vletěla do cíle. Ve finálové jízdě jsem skončil na pátém místě. K umístění na bednu mi chyběly pouze 3 desetiny sekundy. Závod suveréně vyhrál Luboš Karník a zajistil si tak postup na kemp v Novém Městě na Moravě. Lucka si ve finále o příčku pohoršila, ale i tak 5. místo na jejím prvním podniku je krásné. O vítězce rozhodl rozdíl 3 tisícin vteřiny.

Záznam z průběhu závodu na ČT sport:

ČT_vrchol_lipno_video

 

Jedna odpověď to “S ČT sport až na vrchol – Lipno”

Vložit komentář

Aktuálně
příští trénink 06.12.2022

19.2.2022 - RADOUŠOVO BLOUDĚNÍ 2022
Sponzoři
Archiv
Fotografie dne
Předpověď počasí
Kalendář
Listopad  2022
Po Út St Čt So Ne
   
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30  
Anketa
TOPlist