Členové teamu

Za Radyně bike team závodí:

Martin Vít – „Mavit“

Martin VítSvoje první horské kolo si koupil během studia na vysoké škole v roce 2004 především jako prostředek pro zvýšení fyzické kondice a vyčištění hlavy během studia. Po nástupu do zaměstnání se z kola stává i dopravní prostředek. Dojíždí denně 20km bez ohledu na počasí celý rok za prací. S rostoucí kondičkou absolvuje i svoje první převážně regionální maratony v okolí svého bydliště. Během projížděk v neznámém terénu se mu podaří několikrát v lese ztratit a tak si v roce 2008 pořizuje GPS navigaci. Od té doby se také věnuje Geocachingu, který se stal cílem jeho cyklistických výprav. Stále častěji navštěvuje regionální i vzdálenější české maratony. V zimě 2010 potkává na jedné z projížděk svého kamaráda ze základní školy a od té doby spolu podnikají až 240km společné projížďky. Na jaře 2011 se seznámí i s komunitou plzeňských bikerů a vydává se s nimi na pravidelné středeční projížďky a sobotní závody. V roce 2011 absolvuje řadu českých i mezinárodních prestižních závodů. Mezi ně patří např. Simpatex bike marathon v Itálii u jezera Lago di Garda, Author Šela marathon, Extrem bike most, Autor Král Šumavy, Malevil Cup, polský etapový závod Beskidy MTB trophy, orientační závod Bike adventure, Salzkammergut trophy v rakouském Bad Goisernu aj. V současné době vlastní 3 pevná horská kola – 2 závodní a jedno zimní. Závodění a ježdění na kole ho stále baví a tak v létě 2011 je iniciátorem vzniku amatérského cyklistického klubu – Radyně bike team, který založil společně s kamarády. V roce 2012 se zůčastní svého nejdelšího závodu Craft 1000 miles adventure trans Czecho – Slovakia (1842 km), který vede z nejzápadnějšího koutu čech až na nejvýchodnější bod Slovenska.

Závodu Craft 1000 miles adventure trans Czecho – Slovakia se zůčastní i v roce 2013, kdy dojede na pěkném 4-5 místě. Následujécí rok 2014 v závodě Craft 1000 miles adventure zvítězí a spolu se Štěpánem Stránským drží rekord v přejezdu tohoto nejdelšího evropského nonstop maratonu v čase 8 dní a 2 hodiny.

V roce 2015 absolvuje nejdelší nonstop MTB ultramaraton na světě: Tour Divide, který vede z Kanadského městečka Banff, přes celé USA až do Mexika 4500km přes Rocky Mountains. Přehled Martinovo výsledků je na serveru sportave.com.

 

Petr Šedivec – „Šéďa“

Petr ŠedivecVšestranný sportovec,biker,lezec,vysokohorský turista. Jeho začátky na horském kole se pohybují již od roku 2000, kdy absolvoval několik velocampů po ČR pořádaných sekcí časopisu Velo a zůčastnil se pár regionálních závodů jako je Král Šumavy. To trvá asi do roku 2003, kdy se seznamuje se sportovním lezením a tomuto sportu naprosto propadá. Stává se z něj vášnivý sportovní lezec, vysokohorský turista a lezec na umělé stěně. Věnuje se spíše regionálním závodům v lezení, navštěvuje a zdolává Alpské vrcholy .V roce 2007 navštíví i Nepálské pohoří , kde ve výšce 6173m.n.m. zdolává vrchol Island Peaku. Horské kolo v tomto období odkládá zcela na vedlejší kolej, provozuje ho jen občas, spíše rekreačně. Změna nastává až v zimě 2010 kdy na jedné vyjížďce potkává svého spolužáka ze základní školy a jeho přístup k horskému kolu se zcela a zásadně mění. Začátky byly kruté, Martin ho na vyjížďkách moc nešetřil, ale s přibývajícími kilometry v nohách postupně získává fyzickou kondici a začínají společně podnikat až 240 km vyjížďky po okolí. Od dubna jezdí na pravidelné středeční vyjížďky s partou plzeňských bikerů, v roce 2011 začíná absolvovat marathony v okolí regionu, mezi které patří Škodabike Marathon Plzeň, Author Král Šumavy MTB, Kokosácká 10 hodinovka,Šumavský marathon ČS. Příští rok se chce zůčastnit více závodů,možná i nějakých zahraničních, a proto se snaží neustále zlepšovat, ale hlavně jízda terénem a objevování neznámých končin je pro něj radostí, proto v létě 2011 spolu s kamarády zakládají amatérský cyklistický klub – Radyně bike team. V roce 2015 si koupí konečně pořádné kolo:  celoodpruženého 29 Treka a ježdění ho začne zase bavit.

 

Tomáš Tůma – „Tlumič“


První „opravdové“ horské kolo dostává v roce 2001 jako svatební dar. Prvotní nadšení se projevuje v častých vyjížďkách, absolvování „Velo campů“ pořádaných časopisem Velo a účastí regionálních závodů typu Král Šumavy. Jelikož se od roku 2000 aktivně věnuje sportovnímu a horskému lezení, kolo postupně ustupuje do pozadí. Svoje lezecké sny si plní v roce 2007 v Nepálu na šestitisícovém vrcholu Island Peaku. Z hecu kamarádů v roce 2005 zkouší svojí první 24hodinovku v Liberci a jako smíšené čtyřčlenné družstvo vítězí a objevuje „svoji parketu“. Další roky je pravidelným účastníkem 24hodinovek, zpočátku ve dvojici a nakonec jako sólista. V roce 2009 ho kamarád přivádi mezi partičku plzeňských bikerů, kteří pořádají pravidelné středeční švihy. Kolo dostává postupně prioritu číslo jedna a narozením prvního syna definitivně vítězí. Taháním vozíku s prckem si zvyšuje svoji kondici, účastní se regionálních závodů, zkouší snow bike a seznamuje se s extrémním bikerem Janem Kopkou. Ten na rok 2011 připravuje závod vedoucí bývalým Československem – 1000 miles adventure. Jaro 2011 a přihláška se tedy stávají přípravou pro tento extrémní závod. Závody v regionu, vyjížďky v neznámém terénu podle GPS, to vše se úročí v prvním červencovém týdnu, kdy je závod pořádán. Po absolvování těchto závodů je kamarády osloven stát se členem v nově vznikajícím amatérském klubu – Radyně bike team. Jelikož z kraje pod Radyní pochází, příjímá tuto příležitost a bere ji jako možnost reprezentace rodného městečka.

 

David Havel – „Dejv“

David_Havel
Triatlonista, rekreační lezec, vysokohorský turista a nadšený skialpinista a lyžař. Triatlonu se aktivněji věnuje od roku 2003, především účastí na závodech Západočeského poháru. Od roku 2005 se pravidelně účastní  silničního Krále Šumavy. Horské kolo využívá především jako dopravní prostředek denně do práce či na expediční ježdění na těžko (Chorvatsko, Alpy, Černá hora). Až v roce 2011 se přidává ke kamarádům z Radyně bike team na společných projížďkách a začíná brát horské kolo trochu vážněji. V roce 2012 absolvuje již za Radyně bike team závody Škodabike Marathon Plzeň, Author Král Šumavy MTB.

 

Václav Auterský

Vasek
V roce 2006 vyměnil kimono za kolo a od roku 2009, kdy jel první Škodabike Marathon začíná více jezdit. S Mírou Maškem se účastní regionálních cyklomaratonů. Po krádeži kola nastala dvouletá přestávka, ale od roku 2011 hltá kilometry na silničce a kolo používá také jako dopravní prostředek do práce. O rok později začal se stavbou nového stroje. Zlomový okamžik nastává na Kokosové časovce 2012, kde se seznamuje se členy Radyně bike teamu. V současné době díky pracovnímu vytížení a studiu mu nezbývá na ježdění tolik času, kolik by si představoval. Avšak jeden z cílů pro letošní rok je expediční cesta s přítelkyní Lůcou z Plzně do Paříže.

 

Miroslav Mašek

Mira_Masek
Sportu se věnuje již od útlého věku, nejprve jako judista, hokejista, skateboardista,kickboxér a konečně od roku 2009 jako cyklista. Začátky byly krušné, spousta krátkých vyjížděk a hodně křečí. Postupem času vzrůstala výkonnost i ujetá vzdálenost a tak v roce 2010 s Vaškem Auterským jel svůj první závod Škodabike, který byl jedno velké překyselení. V roce 2011 se díky bike-foru dozvídá a účastní několika pravidelných středečních vyjížděk. Tam se taky poprvé potkává s Martinem. Pořádně se začne cyklistice věnovat až koncem roku 2011. V červnu 2012 se stává členem Radyně bike teamu.

 

Lucie Kocourková – „Lůůůca“

Luuca

Čeněk Vávrovec – „Čenda“Další závodníci a reprezentanti našeho týmu zatím bez profilu:

Marie Váchalová

Vít Vojáček

Václav Čejka

 

Jako turista na dlouhých tratích jezdí:

Miloš Klusal

Martin Poupa – „Poupin“martin_poupa

Pravidelný účastník Ebiciklu a jeho dálkových etapových expedic po planetáriích.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Rekreačně jezdí:

Jirka Novotný

Šárka Ptáčková

Milan Hubený

Honza Mareš – „Mantu“

Adam Tomáško

Aktuálně
příští trénink 23.04.2024

19.2.2022 - RADOUŠOVO BLOUDĚNÍ 2022
Sponzoři
Archiv
Fotografie dne
Předpověď počasí
Kalendář
Duben  2024
Po Út St Čt So Ne
   
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30  
Anketa
TOPlist