Winter okolo Hradce – 5.1.2013

Okolo Hradce v malé zahrádce, zpívá se ve známé lidové písničce. Podle písně by tam měly růst tři růže. Nicméně tuto sobotu mělo pro bikery spojení těchto slov zcela jiný význam. Konal se zde již čtvrtý ročník zimního bikového maratonu s názvem Winter Okol Hradce 2013. Toho se v závislosti na počasí většinou zúčasňují největší nedočkavci bikových závodů v nové sezoně. Rozhodl jsem se spestřit sobotu a na závod jsem se vydal.

Z našeho teamu jsem byl jedinný. Samotnému se mě nechtělo jet přes polovinu republiky autem, a tak jsem do Hradce jel vlakem. Sice to znamenalo stávat už ve 4 ráno, ale zase jsem mohl spát cestou. Krátce před devátou jsem byl v Hradci na hlavním nádraží ze kterého to bylo na start závodu u rybníka Biřička necelých 8 km. Akorát na rozjetí a probuzení. V restauraci jsem si vyzvedl číslo, vrchnímu svěřil batoh s náhradním oblečením a vydal se prozkoumat trať. Ta je dlouhá 20km a je namotaná v okolním lese. Jede se jedno nebo dvě kola. Já pojedu obě. Asi 100m po startu je brod pod rybníkem Biřička. Není hluboký, ale na namočení nohou od stříkající vody to stačí.

Letošní počasí příliš zimu nepřipomínalo. Bylo kolem 8°C, žádný sníh a led a tak se na startu sešla necelá dvoustovka závodníků včetně pár eliťáků.

Start těch co pojedou dvě kola byl naplánován na 11:00. Závodníci na jedno kolo startovali o deset minut později. Krátce  před jedenáctou jsem se postavil s prvníma borcema pod oblouk jenže ostatní chtěli být také první a tak se stavěli před nás a v době startu jsem se ocitl kdesi ve čtvrtině startovního pole. V jedenáct je odstartováno a peloton vystřelil raketovým tempem na trať. Je vidět že všichni počítají s tím, že závod je krátký a tak jedou od začátku neskutečnej kalup. Než se vzpamatuju jsem někde v polovině startovního pole a mířím do brodu.  Ledová voda mě probere a začnu do toho taky dupat. Přijde první kopeček, kde se snažím předjet co nejvíce lidí a zajistit si lepší pozici. Jelo se většinou po zpevněných lesních cestách a občas i mimo ně. Bylo celkem mokro po raním deštíku a tak to někde v bahně i hodně klouzalo. Zhruba v polovině prvního kola jsem dojel asi 6 člennou skupinku, kterou jsem pronásledoval. Pozice se různě střídaly, žádné jiné závodníky už jsem před sebou neviděl a tak jsem se rozhodl jet dál s touto skupinou. Někde na 16km když jsem jel na posledním místě ve skupině udělal první závodník ze skupiny chybu a odbočil na špatnou cestu. Stáhnul při tom všechny s sebou mimo trať. Nutno podotknout, že ho tam svedla oranžová šipka na stromě, která nepatřila našemu závodu. Brzy jsme zpozorovali, že chybí mlíko na stromech a otočili se zpět na trať. Rázem jsem byl ze skupinky první. Dotáhnul jsem stříddavě s jedním borcem vláček do prostoru cíle prvního kola. Kde hlásili že jedu na 21 místě.

Tak hurá do druhého kola. Brodík umyl trochu bahno z kola a v táhlejším kopečku za ním se naše šestičlenná grupa rozpadla na dvě půlky. Jel jsem s tou první až k rozbahněnému úseku v polovině okruhu. Tam mě kolo nějak neposlouchalo a vyjel jsem mimo stopu. Soupeři mě poodjeli asi o 50m, ale nemohl jsem je v tom rozbahněném úseku dohnat a postupně mě ujeli. Ještě mě dojeli a předjeli dva zezadu než jsme se dostali zase na pevnější podklad. Snažil jsem se je dojet, ale už se mě to až do cíle nepodařilo. Nicméně předjel jsem jiné čtyři závodníky, kterým v závěru druhého kola docházely síly, takže odhadem jsem o pozici nepřišel.

Cílem jsem projel v čase 1:45:16 na 21 místě absolutně a 6 v kategorii se ztrátou 13:08 na vítěze, kterým  se stal Tomáš Tvrdík z teamu Toyota Dolák. Ten obě kola obkroužil v čase 1:32:06.  Zde jsou kompletní výsledky závodu Winter Okolo Hradce 2013.

Nějaké fotky dodám později.

Vložit komentář

Aktuálně
příští trénink 27.08.2019

9.3.2019 - RADOUŠOVO BLOUDĚNÍ 2019
Sponzoři
Archiv
Fotografie dne
Předpověď počasí
Kalendář
Srpen  2019
Po Út St Čt So Ne
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Anketa
TOPlist