Jarní Bahno 3. závod – K. Vary, Letní kino, 6.4.2013

logo_zavodu_2013_jaroAni tuto sobotu jsem si nenechal ujít pokračování pěkné série karlovarských XC závodů po členitých lázeňských lesech. Třetí závodní okruh byl namotán v okolí letního kina. Počasí bylo stále více zimní, nežli jarní. Chvílemi poletoval sníh a bylo pod mrakem. Nicméně teplota byla kolem 5°C a snad i díky tomu, že zdejší kopec nese název Jižní vrch byl okruh poprvé bez ledovek a sněhu.

Start okruhu byl před Beethovenovým pomníkem. Jelo se  směrem na galerii umění za kterou se uhnulo do lesa a začalo stoupání pořadateli příznačně nazvané jako noční můra. Asi 1km dlouhý výšlap po Goethovo, Chopinovo a nakonec žluté  turistické stezce až k vyhlídce Karla IV měl převýšení 130m. Pracně nastoupané metry se však vzápětí ztratily v prudkém technickém sjezdu od vyhlídky. Ačkoliv od vyhlídky vede pohodlná serpentýnová pěšina, trasa vedla ze stráně přímo po kořenech a pěšinu jen dvakrát překřížila. Díky tomu nechyběly ani dva skoky přes kameny, kterými je pěšina obeskládaná. Sklesalo se až na rozcestí pod Dianu a odtud se pokračovalo ke stanici lanové dráhy Jelení skok. Po efektním průjezdu zastávkou lanovky se trasa stočila kolmo na vrstevnice a stoupalo se ve směru lanovky na Dianu. Naštěstí ne až nahoru, ale jen k mostu přes lanovku. Následoval rychlý sjezd po Findlaterovo stezce,  ze které se uhnulo zhruba v úrovni tenisové haly na stmou pěšinu se 180° serpentýnami. Kličkování po pěšince zakončil brutální sjezd napříč dvěma serpentýnami takzvaný – velbloud. Zřejmě podle hrbolu, který tvoří křižující pěšina. Dál okruh pokračoval po pěšince odpolední stezky až na rozcestí se žlutou značkou. Zde byl strmý výjezd po serpentinách zvaný „Skalka Básníků“. Dolů trasa vedla po Labického pěšině a Dvořákovo stezce až k letnímu kinu a tím byl náročný 4,3km dlouhý okruh s převýšením 240m uzavřen.  Tolik trati a nyní k průběhu závodu.

Stejně jako předchozí dva závody startovala moje kategorie masters 1 spolu s elitou a muži 19-29 let v půl třetí odpoledne. Jeli jsme opět 4 kola.  V prvním kole se mě podařilo vyjet ke Karlovo vyhlídce asi na čtvrtém místě. Závodník přede mnou na začátku sjezdu spadl, ale stihl nasednout zpátky na kolo ještě dříve než jsem ho dojel. Velbloud se mě překvapivě podařilo sjet hned v prvním kole. V druhém kole mě ve stoupání ke Karlovo vyhlídce jeden soupeř předjel. Na jeho tempo jsem nestačil. V třetím kole už mám krpálů plný zuby a když se konečně klesá po serpentýnách dolů, jen horko těžko vládnu  svému stroji. Ve čtvrtém už od stoupání bolí záda, ale je to přeci poslední kolo, tak se to musí vydržet :) .  Cílem jsem projel v čase 1:17:06 na prvním místě ve své věkové kategorii.

Co říci závěrem. Pořadatele týden od týdne přidávají na náročnosti okrůhů. Nastoupat na 17km 1 kilák výškovej je už docela brutál.Jestli to tak půjde dál tak při časovce příští týden budeme s kolem nahoru šplhat po žebříku a dolů skákat s padákem…

 

 

3 Odpovědi to “Jarní Bahno 3. závod – K. Vary, Letní kino, 6.4.2013”

  • Gratulace k bedně :) Jen tak dál.

  • Dan:

    Neboj, nejhorší už máš za sebou. Poslední závod – časovka – jsou dva okruhy na 7 km a 190 m převýšení. Takže 380 m převýšení na 14 kilometrech, valčíček. Jenom to bláto tam už teda podle všeho bude :-)

  • Ha, takže tebe jsem vídal v serpentýnách před sebou. Ale bylo to dáááleko. Gratulace. Zejtra to bude maličko klouzat, ale jinak krásná trať.

Vložit komentář

Aktuálně
příští trénink 04.10.2022

19.2.2022 - RADOUŠOVO BLOUDĚNÍ 2022
Sponzoři
Archiv
Fotografie dne
Předpověď počasí
Kalendář
Září  2022
Po Út St Čt So Ne
   
  1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30  
Anketa
TOPlist